top of page
_MG_1477small
_MG_1331small
_MG_1406small
_MG_1529small
_MG_1294small
_MG_1555small
_MG_1386small
_MG_1371small
_MG_1640small
_MG_1596small
_MG_1297small
_MG_1321small
_MG_1608small
O projektu

S láskou...

  ...je projekt věnovaný všem ženám.

bez rozdílu. 

je určen právě vám!

vaší jedinečnosti a kráse.

Té, o níž dost možná často pochybujete.

Proto jsme tady.

abychom ve vás znovu probudily lásku.

k životu i k sobě samým.  

Dopis

Milé ženy, slečny, dámy...

Následující dopis je určen právě Vám. Dobře vím, že nikdo z nás nemá času nazbyt, přesto, nebo právě proto, bych Vás ráda poprosila, abyste věnovaly pár chvil jeho přečtení. Slibuji, že Vám to nezabere déle než 5 minut. Čestné slovo ;-) 

Nejprve mi dovolte položit Vám několik otázek.

Jak moc je Vám povědomá věta: Nejsem dost krásná, štíhlá, přitažlivá, schopná...“? Jak často si ji opakujete při pohledu do zrcadla, v přímém srovnání s kamarádkou, kolegyní v práci, nebo s náhodnými ženami, které Vás denně míjejí na ulici? Jak často Vás tyto myšlenky napadají po dočtení poslední stránky nejnovějšího čísla Elle, Cosmopolitanu nebo jiných ženských časopisů?

Často? Vsadím se, že častěji, než byste si přály, ten pocit totiž taky dobře znám.

 

A rovněž dobře vím, jak obtížné je se téhle štěnice v podobě vlastního vnitřního kritika zbavit. Copak je vůbec možné odstranit během okamžiku vrstvu, která se v naší hlavě usazovala tak dlouho? A přitom tahle představa o vlastní nedostatečnosti, mocně přiživovaná mediálním tlakem, každý den narůstá.

"Měla bys...!"

Tyhle drobné signály v podobě bulvárních titulků, reklam a mnohdy dobře míněných poznámek ze strany našich blízkých, to všechno nám dává poměrně jasnou zprávu, kterou si naše mysl automaticky ukládá do přihrádky s důkazy o naší nedokonalosti.
Jak bychom se také mohly cítit dobře a spokojeně, když jsme neustále nenápadně upozorňovány, že bychom měly být jiné, lepší?

"Všichni jsou lepší než já."

Není to tak dávno, kdy jsem byla naprosto pohlcená nenávistí a odporem k sobě samé. Obcházení zrcadel, mazání fotografií, sebepoškozování, tím vším byl tvořen můj bolestivý vztah s vlastním tělem. Představa, že všechny ostatní ženy, s nimiž přicházím do styku, jsou mnohem krásnější, přitažlivější, štíhlejší a schopnější než já, byla strašná.

 

Byla jsem přesvědčená, že nestojím za nic a že jediným způsobem, jak dosáhnout spokojenosti, je od základu se změnit a pokusit se těm lepším alespoň trochu vyrovnat.

Možná je Vám to všechno povědomé a asi tušíte, že tato snaha nejen, že nikam nevedla, ale dostala mě postupně na fyzické i psychické dno.

"Jsi lepší, než si vůbec
dokážeš představit!"

Teprve noví lidé v mém životě mi pomohli uvědomit si vlastní hodnotu a umožnili mi začít na sebe nahlížet jinak. Způsobem, který neodsuzuje „nedostatky“, ale oceňuje přednosti.

Říkáte si, že na Vás nic dobrého není? Že vlastně není co ocenit a že si kritiku zasloužíte? Velký omyl. Už teď Vám můžu říct, že oplýváte mnohem větším množstvím předností, než si vůbec myslíte. A hlavně, že JSTE KRÁSNÁ. To vím bezpečně!

"Nemilujeme-li sebe, nedokážeme
milovat ani druhé ."

Říká se, že náš vztah k druhým lidem reflektuje ve skutečnosti náš přístup k sobě samým. Nemáme-li pozitivní vztah k sobě, nejsme schopni věnovat naplno své city ani druhým. Nevěřila bych, jak velká pravda to je. V okamžiku, kdy si k sobě najdeme cestu a začneme se na své „nedokonalosti“ dívat novýma laskavýma očima, promění se i vztahy s našimi nejbližšími.

Nevěříte?

Zkuste si představit, jaké by to bylo vstávat ráno z postele bez obav z odsuzujících pohledů lidí tam venku a prohlížet se v zrcadle bez té palčivé nenávisti vůči vlastnímu tělu.
Byla by to paráda, že?
 
Možná si říkáte, že to stejně nepůjde, že nedokážete přeprogramovat svoji mysl, nebo že už je příliš pozdě na budování pozitivního vztahu k vlastnímu já...
Co to alespoň zkusit? Říká se, že v jednotě je síla a společně jde všechno snáz.

Proto jsme tu my, abychom Vám pomohly nahlížet na svět kolem i na své tělo jinak. Protože dobře víme, jak obtížné je přijmout sama sebe v každodenním porovnávání s dokonalostí, která nás obklopuje. Proto jsme pro Vás s láskou připravily tento projekt, který oslavuje ženskou krásu ve všech podobách – Vaši krásu. Bez ohledu na věk, barvu a kvalitu pleti, výšku nebo váhu.

Jsme „obyčejné“ ženy stejně jako VY a většina z nás si stejně jako Vy prošla nelehkými obdobími na cestě ke smíření se svými „nedostatky“ a docílení vnitřní spokojenosti. Právě díky vlastním zkušenostem a sdílení rozličných životních příběhů bychom Vás rády na této nesnadné pouti k sebepřijetí a získání sebevědomí podpořily.

Nejste v tom samy!
  S láskou Vaše...
Lidé
Menu

♥  Oslovil Vás projekt S láskou a toužíte zapojit se aktivně mezi jeho tvůrce?

♥  Chcete se s námi podělit o svůj životní příběh a inspirovat jeho prostřednictvím ostatní ženy?
♥  Jste nezisková organizace nebo charitativní projekt a máte zájem o bližší spolupráci?
Kontaktujte nás prosím
prostřednictvím tohoto formuláře
nebo e-mailem na:
slaskouinfo@gmail.com

Přidejte se k nám!

Podařilo se! Zpráva přijata.

Kontakt
bottom of page